به یاد مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی،مرحوم عبدالحسین جلیلی نمین

عبدالحسین فرزند چوبان جلیلی نمین در هفدهم فروردین ماه هزار و سیصد و چهل و دو خورشیدی در یک خانواده متدین و با ایمان در نمین دیده به جهان گشود. پدرش کارمند بازنشسته هلال احمربود.وی فرزند پنچم خانواده شش نفره می باشد. نامبرده تحصیلات ابتدایی را در مدرسه مطلعی و دبیرستان را در فردوسی نمین به اتمام رساند. بعدها در رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه سراسری تبریز فارغ التحصیل شد و بعد از آن به استخدام اداره ثبت اسناد و املاک در آمد.

درسال ۱۳۸۰ به عنوان شهردار نمین انتخاب و به مدت چهار سال به عمران و آبادانی شهر نمین پرداخت.  عمده ترین فعالیت زنده یاد حاج عبدالحسین جلیلی در دوران شهرداری می توان به احداث تفرجگاه فندق لو نمین اشاره کرد، دیگر فعالیتهای ایشان به قرار ذیل می باشد:

 ساخت آلاچیق برای اسکان مسافران و احداث وسایل بازی در محوطه کمپ فندق لو ، آسفالت کوچه ها و معابر خاکی و زیباسازی شهر نمین و…

بعدها ایشان با قبولی و گذراندن دوره تخصصی مدیریت در تهران از طرف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان مدیرکل اداره ی ثبت  احوال بوشهر انتخاب شده و بمدت سه سال به خدمت و فعالیت در آن استان پرداخت. در مراسم تودیع ایشان که در هفتم شهریور ماه سال هشتاد و هفت با حضور معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و هیأت همراه در سالن اجتماعات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز بوشهر برگزار شد. حاجیانی رئیس جامعه سردفتران استان بوشهر نیز ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شبانه‌روزی حاج عبدالحسین جلیلی نمین تعداد ۲۰ عدد سکه تمام بهار آزادی را از طرف جامعه سردفتران به رسم یادبود به ایشان تقدیم نمود. مرحوم جلیلی نمین نیز سکه‌های مذکور را به زندانیانی که به جهت ناتوانی در پرداخت دیه در زندان به سر می‌برند اهدا کردند.

بعد از بازگشت از بوشهر، ایشان به عنوان مدیر کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران انتخاب و حدود سیزده ماه به فعالیت مشغول بودند. عمده ترین فعالیتش در این منصب می توان به سامان دادن به ساختار اداره ی ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری و مبارزه با واسطه های کارچاق کن اشاره کرد. در نهایت بعداز سالها دوری از خانواده و موطن به درخواست خود به آذربایجان نقل مکان نمود و به عنوان مدیر کل اداره ثبت استان آذربایجان شرقی فعالیت خود را شروع کرد . در همان دوران به عنوان مدیر کل نمونه معرفی شد . وزیر راه و شهرسازی طی تقدیرنامه ای در راستای حضور جدی عبدالحسین جلیلی نمین، مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی در امر پروژه های مسکن مهر استان و تحقق صدور ۱۶۰۱۶ فقره سند مالکیت واحدهای مسکن مهر که به گفته ریاست سازمان مسکن و شهرسازی استان سریعترین زمان صدور اسناد مالکیت مسکن مهر در کشور می باشد، تقدیر و تشکر بعمل آوردند.

همچنین برابر تقدیرنامه دیگری از طرف معاونت محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از آقای عبدالحسین جلیلی نمین بجهت اقدامات مدیریتی ایشان در زمینه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی در مجموعه تابعه تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 نامبرده در طول مدیرکلی در تبریز همزمان در رشته مدیریت اجرایی دانشگاه جلفا در مقطع کارشناسی ارشد به ادامه تحصیل می پرداخت، با توجه به علاقه اش به ادامه تحصیل عمر یاریشان نکرد و تحصیل علم ناتمام ماند.

شادروان عبدالحسین جلیلی همیشه بر این باور بودند و میگفتند که موفقیتم در زمینه شغلی را اول مدیون خدا و قرآن و دعاهای خیر پدر و مادرم میدانم. وی به اشعار حافظ و تلاوت قرآن علاقه وافری داشت و اکثر اوقات فراغت خود را صرف خواندن قرآن کریم می نمود.تلاوت قرآن را نزد پدرش آموخته بود . همچنانکه پدر بزرگش  مرحوم حاج ابوالفضل نجاری نمین به تلاوت قرآن با صوت در نمین شهرت داشتند. جلیلی در طول دوران مدیریتش در تبریز متوجه بیماری خود که سرطان روده بود شد و تحت درمان قرار گرفت به علت اینکه بیماری اش وخیم بود و حال جسمانی مناسبی نداشت ، در حدود دو سال تحت شیمی درمانی قرار گرفت با این حال هیچگاه امید خود را از دست نداد و با حال وخیمش و با مشقتهای فراوان به کار خود ادامه می داد و به امور اداره رسیدگی میکرد و خادم ملت و مردم تا واپسین روزهای پایانی عمرش بود. در یک هفته آخر عمرش به علت مشکل تنفسی به بیمارستان تبریز منتقل شد و در ظهر روز دوازدهم بهمن به دیار باقی شتافت. عصر همان روز با عده ای از نزدیکان و خویشاوندان و عده ای از طرف سازمان ثبت به زادگاهش نمین منتقل شد. تعداد بسیاری از مردم قدرشناس نمین برای استقبال در مقابل اداره دادگستری نمین تجمع کرده بودند و تا سردخانه جسم بیجان شهردار سابق و محبوب نمین را همراهی کردند، تشیع جنازه ایشان در روز سیزدهم بهمن ماه هزار و سیصد و نود انجام شد. مراسم ترحیم حاج عبدالحسین جلیلی در مسجد سرهنگ نمین با حضور استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان اردبیل و عموم مردم متدین نمین با مداحی حاج آقا عاملی با شکوهی خاص برگزار شد . همچنین مجلس بزرگداشتی نیز در تبریز با حضور آقای شاهرخی معاون سازمان ثبت احوال کشور و امام جمعه و دیگر مقامات عالی رتبه استان آذربایجان شرقی برپا شد.زنده یاد عبدالحسن جلیلی نمین از کارکنان مومن و متعهد و پرتلاش سازمان ثبت بود که عمر کوتاه اما پربرکتش درخدمت صادقانه سپری شد.یاد و خاطره اش گرامی باد…

DSC02258

jalili namin

بر گرفته شده از وبسایت خبری تحلیلی آسبینه

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

معرفی مهندس مهرداد واهبی نوجه ده

عضو کمیته فنی متناظر ماشین‌ابزار ایران (ISO/ISIRI TC 39)  ...

طرح تولید پوشاک در ناحیه صنعتی نوجه ده اردبیل اجرا می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: ...

"علی قلی زاده نوجه ده" به شارلوا بلژیک پیوست

علی قلی زاده نوجه ده مهاجم جوان تیم ملی ، با ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما