Maisam Makaremi Nia میثم مکارمی نیا

ماهنامه تصویر از دی‌ماه ۱۳۷۱، توسط سیف‌اله صمدیان به‌عنوان صاحب امتیاز و سردبیر و با همکاری زنده‌یاد مرتضی ممیز و محمود کلاری به‌عنوان نشریه تخصصی هنرهای تصویری در ایران راه‌اندازی و تا سال ۱۳۸۱ به‌صورت ماهنامه منتشر شد.
این نشریه از سال ۱۳۸۱ تاکنون و پس از برگزاری هفت دوره نمایشگاه سالانه جشن تصویر سال به‌صورت نشریه تصویر سال منتشر می‌شود که دربر گیرنده‌ی آثار به‌نمایش درآمده در جشن تصویر سال به‌همراه رویدادهای مهم ایران و جهان در یک‌سال گذشته است.
جشن تصویر سال که به اعتقاد مطبوعات و رسانه‌های داخلی بزرگ‌ترین گردهمایی تصویری در ایران است از اوایل اسفند ماه در خانه هنرمندان برگزار می گردد.در این بخش آثار برگزیده عکاسان در رشته‌های خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه) به‌همراه بخش ویژه هر سال ارائه می‌شود.

میثم مکارمی نیا هنرمند جوان اهل شهرستان نمین یکی از راه یافتگان نهایی در بخش عکس دهمین جشن تصویر سال ایران است. به همین مناسبت پایگاه خبری تحلیلی آسبینه مصاحبه اختصاصی با هنرمند و عکاس نمینی ترتیب داده است.این گفتگو در تهران و در سر صحنه عکاسی تنظیم شده است.

** آقای مکارمی نیا لطفا خودتان را معرفی بفرمایید و از سوابق هنری خود بگویید؟

میثم مکارمی نیا هستم . بسال ۱۳۶۴ در خانواده ای مذهبی و هنری به دنیا امدم.
از سال ۱۳۸۵ با انجمن سینمای جوان آشنا شدم و در زمینه فیلمسازی مشغول به کار هستم، ۴ فیلم کوتاه ساختم، و چندی فیلم کوتاه تدوین کردم.از سال ۸۹ در صدا و سیمای مرکز اردبیل مشغول به کار شدم چند برنامه با نام( روزنگار محرم، به آهستگی و …) ساخته ام.فعالیت ها دیگرم در شبکه آموزش سیما در برنامه حوالی هفت، بازباران و همچنین در شبکه ۳ سیما برنامه میدان فرهنگ می باشد و علاقمند هنر و عکاسی ام، دوسالی است که بصورت حرفه ایی عکاسی میکنم. در این راه پدرم که خود هنرمند،شاعر و نویسنده ی چندین کتب می باشد ، کمک حال و پشتیبانم بود و مدیون بزرگواری ایشان و دلسوزیهای مادرم هستم.

پشت صحنه فیلم محدوده ابری - میثم مکارمی نیا

** لطفا در ارتباط با نمایشگاه  تصویر سال ایران توضیح دهید؟

این نمایشگاه هر ساله از اوایل اسفندماه در تهران واقع درخانه هنرمندان – میدان فردوسی – خیابان محسن – جنب پارک ایرانشهر برگزار می شود.  از بین حدود پنچ هزار عکس ارسال شده به جشنواره ۳۰۰ عکس وارد بخش مسابقه جشنواره شده است .

**چه تعداد از عکسهای شما در این نمایشگاه بنمایش در آمده است ؟

در این نمایشگاه دو عکس از بنده بنمایش گذاشته شده است. یکی در بخش خبری آزاد و دیگری در بخش نگاه خلاق .

**عکسهایتان روایتگر چه هستند؟

یکی از عکسهایم در مورد نجات گوساله ای از زیر آوار است که در زلزله ی اخیر آذربایجان اتاق افتاد. بدن این گوساله کلاً در زیر خاک قرار گرفته بود. اهالی روستا سعی در نجات آن از زیر آوار داشتند.
در مورد عکس دوم مجموعه ماهی با نام زندگی دوباره هست. محل عکاسی این ماهی ها شورابیل اردبیل میباشد که متاسفانه و به گفته اهالی محل با ریختن مرگ ماهی به داخل دریاجه متاسفانه ماهی ها مرده بودن و بوی خیلی بدی فضای شورابیل را احاطه کرده بود.
حجم ماهی های تلف شده آن چنان زیاد بود که ما مجبور بودیم از روی آن ها تردد کنیم. این مجموعه نیز توانسته وارد بخش نگاه خلاق تصویر سال بشود.

میثم مکارمی نیا  - هنرمند و عکاس

** جناب مکارمی نیا دنیای عکس و عکاسی چطور دنیایی است؟
دنیای عکس را نه میتوانم تعریف کنم و نه میتوانم در موردش توضیح بدهم. دنیایی هست که زمان را در خود محبوس میکنم! زمان را برای همیشه نگه میدارد. لحظه ای از زندگی، فقط و فقط یک فرم، که می ماند و ماندگار می شود.

**با سپاس از وقتی که در اختیار پایگاه خبری آسبینه قرار داد.

ممنون از تشرف فرماییتان.برای شما و همشهریان آرزوی موفقیت و سربلندی می نمایم.

**خوانندگان گرامی برای مشاهده دیگر آثار این هنرمند می توانند به وبسایت ایشان به نشانی اینترنتی : www.maisam.irمراجعه کنند.

هنرمند و عکاس نمینی

عکاس و هنرمند نمینی - مکارمی نیا

Print Friendly
  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

معرفی مهندس مهرداد واهبی نوجه ده

عضو کمیته فنی متناظر ماشین‌ابزار ایران (ISO/ISIRI TC 39)  ...

طرح تولید پوشاک در ناحیه صنعتی نوجه ده اردبیل اجرا می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: ...

"علی قلی زاده نوجه ده" به شارلوا بلژیک پیوست

علی قلی زاده نوجه ده مهاجم جوان تیم ملی ، با ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما