علی حقی سخنگوی نمایشگاه عکس طبیعت نمین

نخستین گردهمایی فرهیختگان و مفاخر شهرستان نمین که به همت جمعی از فرهیختگان نمینی مقیم تهران درخردادماه سالجاری در مجتمع فرهنگی و هنری سئول (خانه ریاضیات)  با حضور فرماندارشهرستان نمین، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ، اعضاء جامعه پزشکی و صنعت ساختمان و انجمن بتن کشور و سرمایه گذاران نمینی در حوالی میدان ونک تهران برپا شد. این همایش برای اولین بار و در راستای اعتلای جایگاه فرهنگ و هنر و  اموزش عالی شهرستان نمین برگزار گردید.

به گزارش وبسایت جامع نوجه ده به نقل از سلام نمین، در این مراسم ، علی حقی سخنگوی نمایشگاه عکس طبیعت نمین در خصوص برپایی  این رویداد فرهنگی و هنری با اشاره به اینکه برای اولین بار است که در نمین و استان اردبیل و حتی شمالغرب کشور شاهد برگزاری چنین رویدادی هستیم و هدف اصلی متولیان آن تبلیغ نمین درعرصه ملی و بین المللی است تا فرصتهای مطلوب سرمایه گذاری در صنعت توریسم منطقه را به ایرانیان بشناسانیم.

وی در ادامه اذعان داشت: نمین ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد و باید از این ظرفیتها استفاده مطلوب و موثر را برد و یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه عکس طبیعت نمین در تهران آشنایی هموطنانمان با نمین است که در خلال برگزاری آن تاریخ کهن و فرهنگ نمین را به شهروندان تهرانی معرفی می نماییم.

حقی اظهار داشت:در سالیان گذشته شاهد تخریب وسیع منابع طبیعی و محیط زیست منطقه علی الخصوص گردنه ی حیران بوده ایم و بایستی مانع ساخت و سازهای بی رویه ویلاها در طبیعت بکر حیران شد که تداوم ساخت و سازها در آینده آسیب های جبران ناپذیری به طبیعت و اکو سیستم منطقه وارد می کند که قابل جبران نخواهد بود.وی وضعیت گردنه ی حیران را اسفناک خواند و خواستار رسیدگی مسئولین و توجه همشهریان به این موضوع شد.

در ادامه علی حقی ، نویسنده و پژوهشگر نمینی درباره لزوم تجلیل و بزرگداشت مشاهیر شهرستان نمین اذعان داشت: واقعاً جای بسی تأسف و اندوه است که از بزرگان و مفاخر نمین یاد نمی شود.افتخار ما بزرگانی همچون مرحومان مطلعی ، آذرتاش و اقبالی هستند که هیچ وقت از آنها در محافل و رسانه های خود یاد نکرده ایم و این بزرگترین جفا به اندیشمندان و مشاهیرمان است.وی گفت: بنده از این موضوع گله مندم و بارها در نوشته هایم به آن اشاره داشته ام. چرا ما نباید بنای یاد بودی از بزرگانمان در شهر داشته باشیم و آنان را به نسل های آینده امان معرفی نکنیم. آنان افتخار ما جوانان بوده و هستند.

حقی اظهار داشت: کجا ما از مرحوم آذرتاش یاد کرده ایم کسی که ملک و زمین خود را برای احداث مدرسه فردوسی در اختیار اداره فرهنگ نمین قرار داد و یا اینکه مرحوم میر اقبالی شخصی که با بودجه اندک و با تلاشهای مستمر خود جاده ی گردنه ی حیران را ترمیم و احداث کرد و درمانگاه شیر و خورشید را در نمین بنا کرد. ما در کجا از نماینده  محبوب مردم نمین و آستارا در مجلس شورای ملی و دیگر مفاخر نمین یاد کرده ایم .

 این پژوهشگر در یایان اظهار داشت:  آرزوی بنده این است که روزی در نمین شاهد احداث پارکی بنام مشاهیر شهرستان نمین باشیم و بنای یادبود این عزیزان در آنجا  نصب گردد.

منبع: سلام نمین

۲ ديدگاه

 1. Vote -1 Vote +1علی اصغر طالعی
  می‌گه:

  سلام جناب حقی
  مطالب جالبی را مطرح فرمودید
  آفرین بر شما

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube

محمد واهبی نوجه ده قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ باشگاههای استان شد

🏆حاج محمد واهبی، عضو شورای روستای نوجه ده قهرمان مسابقات ...

پل تاریخی نوجه ده و قله ساوالان/معماری خاص!

💢معماری خارق العاده و  منحصر به فرد پل تاریخی نوجه ...

کارآفرین نوجه ده ای در برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما+دانلود

🎙بهنام مددی در برنامه صبح بخیر ایران: کار خود را از ...

تصحیح نام روستای نوجه ده در تیتراژ پایانی سریال "آنام"

تصحیح نام روستای نوجه ده در تیتراژ پایانی سریال "آنام" ...

پخت فطیر سنتی نمین در تهران+نشانی

💢پخت فطیر سنتی نمین باکیفیت و طعم عالی برای نخستین ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما