علی حقی سخنگوی نمایشگاه عکس طبیعت نمین

نخستین گردهمایی فرهیختگان و مفاخر شهرستان نمین که به همت جمعی از فرهیختگان نمینی مقیم تهران درخردادماه سالجاری در مجتمع فرهنگی و هنری سئول (خانه ریاضیات)  با حضور فرماندارشهرستان نمین، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه ، اعضاء جامعه پزشکی و صنعت ساختمان و انجمن بتن کشور و سرمایه گذاران نمینی در حوالی میدان ونک تهران برپا شد. این همایش برای اولین بار و در راستای اعتلای جایگاه فرهنگ و هنر و  اموزش عالی شهرستان نمین برگزار گردید.

به گزارش وبسایت جامع نوجه ده به نقل از سلام نمین، در این مراسم ، علی حقی سخنگوی نمایشگاه عکس طبیعت نمین در خصوص برپایی  این رویداد فرهنگی و هنری با اشاره به اینکه برای اولین بار است که در نمین و استان اردبیل و حتی شمالغرب کشور شاهد برگزاری چنین رویدادی هستیم و هدف اصلی متولیان آن تبلیغ نمین درعرصه ملی و بین المللی است تا فرصتهای مطلوب سرمایه گذاری در صنعت توریسم منطقه را به ایرانیان بشناسانیم.

وی در ادامه اذعان داشت: نمین ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد و باید از این ظرفیتها استفاده مطلوب و موثر را برد و یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه عکس طبیعت نمین در تهران آشنایی هموطنانمان با نمین است که در خلال برگزاری آن تاریخ کهن و فرهنگ نمین را به شهروندان تهرانی معرفی می نماییم.

حقی اظهار داشت:در سالیان گذشته شاهد تخریب وسیع منابع طبیعی و محیط زیست منطقه علی الخصوص گردنه ی حیران بوده ایم و بایستی مانع ساخت و سازهای بی رویه ویلاها در طبیعت بکر حیران شد که تداوم ساخت و سازها در آینده آسیب های جبران ناپذیری به طبیعت و اکو سیستم منطقه وارد می کند که قابل جبران نخواهد بود.وی وضعیت گردنه ی حیران را اسفناک خواند و خواستار رسیدگی مسئولین و توجه همشهریان به این موضوع شد.

در ادامه علی حقی ، نویسنده و پژوهشگر نمینی درباره لزوم تجلیل و بزرگداشت مشاهیر شهرستان نمین اذعان داشت: واقعاً جای بسی تأسف و اندوه است که از بزرگان و مفاخر نمین یاد نمی شود.افتخار ما بزرگانی همچون مرحومان مطلعی ، آذرتاش و اقبالی هستند که هیچ وقت از آنها در محافل و رسانه های خود یاد نکرده ایم و این بزرگترین جفا به اندیشمندان و مشاهیرمان است.وی گفت: بنده از این موضوع گله مندم و بارها در نوشته هایم به آن اشاره داشته ام. چرا ما نباید بنای یاد بودی از بزرگانمان در شهر داشته باشیم و آنان را به نسل های آینده امان معرفی نکنیم. آنان افتخار ما جوانان بوده و هستند.

حقی اظهار داشت: کجا ما از مرحوم آذرتاش یاد کرده ایم کسی که ملک و زمین خود را برای احداث مدرسه فردوسی در اختیار اداره فرهنگ نمین قرار داد و یا اینکه مرحوم میر اقبالی شخصی که با بودجه اندک و با تلاشهای مستمر خود جاده ی گردنه ی حیران را ترمیم و احداث کرد و درمانگاه شیر و خورشید را در نمین بنا کرد. ما در کجا از نماینده  محبوب مردم نمین و آستارا در مجلس شورای ملی و دیگر مفاخر نمین یاد کرده ایم .

 این پژوهشگر در یایان اظهار داشت:  آرزوی بنده این است که روزی در نمین شاهد احداث پارکی بنام مشاهیر شهرستان نمین باشیم و بنای یادبود این عزیزان در آنجا  نصب گردد.

منبع: سلام نمین

۲ ديدگاه

 1. Vote -1 Vote +1علی اصغر طالعی
  گفت:

  سلام جناب حقی
  مطالب جالبی را مطرح فرمودید
  آفرین بر شما

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube

معرفی مهندس مهرداد واهبی نوجه ده

عضو کمیته فنی متناظر ماشین‌ابزار ایران (ISO/ISIRI TC 39)  ...

طرح تولید پوشاک در ناحیه صنعتی نوجه ده اردبیل اجرا می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: ...

"علی قلی زاده نوجه ده" به شارلوا بلژیک پیوست

علی قلی زاده نوجه ده مهاجم جوان تیم ملی ، با ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما