این گزارش روایت کوتاهی از جوانان نوجه ده می باشد که بصورت اجمالی به آن پرداخته شده است.

 

در این فصل سال برف سرتاسر روستا را فرا گرفته است و کسی در این هوای سرد تمایلی به رفتن به بیرون از خانه را ندارد ولی با این احوال جوانان نوجه ده برای خود پاتوق هایی دارند از جمله سوپر مارکت مددی و یا قهوه خانه رحیم و همچنین ساندویجی, جای گرم و نرمی برای آنهاست تا به نحوی در آنجا اوغات فراغت خود را بگذرانند. البته  در ایامی  که هوا آفتابی است پاتوق آنها تغییر کرده و به کنار پل تاریخی نوجه ده انتقال می یابد. در تصویری که مشاهده می کنید جمعی از جوانان روستا را می بینید که روی پل ایستاده اند و به نحوی خود را سرگرم می کنند.

سراغ یکی از آنها می روم و آقای عیسی وظیفه فرد یکی از این جمع افراد می باشد . او می گوید: که یک سالی است که دیپلم فنی را گرفته و الان هم  مشغول کار است.البته شغل اکثر جوانان نوجه ده رانندگی با اتوبوس و یا رانندگی با خاور و  غیره می باشد.فعلاً او از شغلش(رانندگی با اتوبوس) راضی می باشد و می گوید با اینکه کار سختی است ولی درآمد خوبی دارد. با او خداحافظی کرده وسراغ جمعی از دانشجو های  روستا می روم… مهران رنجبر(فرزند رحیم رنجبر) دانشجوی رشته حسابداری است که در شهرستان نور در حال تحصیل می باشد او مهم ترین مسائلی که باعث عدم تحصیل جوانان روستا می شود را درگیری و مشغله کاری آنها که همان کشاورزی است را بر شمرده و مانع بزرگی برای پیشرفت جوانان می داند.در ادامه بحث سعید واهبی(فرزند داوود واهبی , که دانشجو ترم آخر رشته برق در سراب می باشد)اینطور می گوید که تحصیل در شهرستان از یک طرف و به همراه شهریه  سنگین  آن و مشغله کاری(همچون دامداری و  کشاورزی و رانندگی با اتوبوس و ..) تأثیر منفی بر تحصیل آنها می گذارد.

حال کمی آنطرف تر می روم وبه چند نوجوان با شور و حالی برخورد می کنم که مشغول شستن اتوموبیل هایشان (اتوبوس و …)در کنار رودخانه هستند.

آقای اکبر مددی یکی از این جوانان است. او می گوید: ما( جوانان و نوجوانان)  اوغات فراغت خاصی نداریم و در روستا تفریحی وجود ندارد و در ایام بیکاری با اتوموبیل یا موتور سیکلت همراه دوستانم داخل روستا می گردیم و اگر حال داشته باشیم به (شهر)اردبیل می رویم ولی با این حال آقای  اکبرمددی(پسر حسین مددی) در مدرسه نمرات بالایی گرفته همچون دیگر دوستانش که با وجود کمبود امکانات آموزشی و تفریحی خللی در تحصیلاتشان ایجاد نمی کند.ستار واهبی(فرزند محمد واهبی ) و ساسان نجفی (فرزند جعفر نجفی ) هم اینطور هستند.

 توضیح: این گزارش مربوط به تاریخ ۱۳۸٧/۱٠/٢٧ از آرشیو موضوعات وبلاگ نوجه ده نیوز می باشد.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

انتخاب علی قلی‌زاده نوجه‌ده بعنوان 11 بازیکن برتر نیم فصل اول لیگ برتر

⚽️ علی قلی‌زاده نوجه‌ده، بازیکن نمینی‌الاصل از سوی سایت پرطرفدار ...

حضور بهنام مددی نوجه ده بعنوان جوان موفق در برنامه پایش شبکه یک+فیلم

مهندس "بهنام مددی نوجه ده" در مسابقه جوان موفق سال در ...

مصاحبه اختصاصی شبکه سبلان با جوان کارآفرین اهل نوجه ده+تصاویر

🎥مصاحبه برنامه تلويزيوني اقتصاديميز شبكه سبلان با "امید یوسفی نوجه ...

حضور امید یوسفی نوجه ده بعنوان جوان موفق در شبکه یک سیما+فیلم

💢امید یوسفی نوجه ده شب گذشته در برنامه پایش شبکه ...

نیروگاه برق با سوخت زباله توسط جوانان نوجه ده در نمین احداث می شود

اردبیل - ایرنا- فرماندار نمین گفت: نیروگاه تولید برق با ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما