این گزارش روایت کوتاهی از جوانان نوجه ده می باشد که بصورت اجمالی به آن پرداخته شده است.

 

در این فصل سال برف سرتاسر روستا را فرا گرفته است و کسی در این هوای سرد تمایلی به رفتن به بیرون از خانه را ندارد ولی با این احوال جوانان نوجه ده برای خود پاتوق هایی دارند از جمله سوپر مارکت مددی و یا قهوه خانه رحیم و همچنین ساندویجی, جای گرم و نرمی برای آنهاست تا به نحوی در آنجا اوغات فراغت خود را بگذرانند. البته  در ایامی  که هوا آفتابی است پاتوق آنها تغییر کرده و به کنار پل تاریخی نوجه ده انتقال می یابد. در تصویری که مشاهده می کنید جمعی از جوانان روستا را می بینید که روی پل ایستاده اند و به نحوی خود را سرگرم می کنند.

سراغ یکی از آنها می روم و آقای عیسی وظیفه فرد یکی از این جمع افراد می باشد . او می گوید: که یک سالی است که دیپلم فنی را گرفته و الان هم  مشغول کار است.البته شغل اکثر جوانان نوجه ده رانندگی با اتوبوس و یا رانندگی با خاور و  غیره می باشد.فعلاً او از شغلش(رانندگی با اتوبوس) راضی می باشد و می گوید با اینکه کار سختی است ولی درآمد خوبی دارد. با او خداحافظی کرده وسراغ جمعی از دانشجو های  روستا می روم… مهران رنجبر(فرزند رحیم رنجبر) دانشجوی رشته حسابداری است که در شهرستان نور در حال تحصیل می باشد او مهم ترین مسائلی که باعث عدم تحصیل جوانان روستا می شود را درگیری و مشغله کاری آنها که همان کشاورزی است را بر شمرده و مانع بزرگی برای پیشرفت جوانان می داند.در ادامه بحث سعید واهبی(فرزند داوود واهبی , که دانشجو ترم آخر رشته برق در سراب می باشد)اینطور می گوید که تحصیل در شهرستان از یک طرف و به همراه شهریه  سنگین  آن و مشغله کاری(همچون دامداری و  کشاورزی و رانندگی با اتوبوس و ..) تأثیر منفی بر تحصیل آنها می گذارد.

حال کمی آنطرف تر می روم وبه چند نوجوان با شور و حالی برخورد می کنم که مشغول شستن اتوموبیل هایشان (اتوبوس و …)در کنار رودخانه هستند.

آقای اکبر مددی یکی از این جوانان است. او می گوید: ما( جوانان و نوجوانان)  اوغات فراغت خاصی نداریم و در روستا تفریحی وجود ندارد و در ایام بیکاری با اتوموبیل یا موتور سیکلت همراه دوستانم داخل روستا می گردیم و اگر حال داشته باشیم به (شهر)اردبیل می رویم ولی با این حال آقای  اکبرمددی(پسر حسین مددی) در مدرسه نمرات بالایی گرفته همچون دیگر دوستانش که با وجود کمبود امکانات آموزشی و تفریحی خللی در تحصیلاتشان ایجاد نمی کند.ستار واهبی(فرزند محمد واهبی ) و ساسان نجفی (فرزند جعفر نجفی ) هم اینطور هستند.

 توضیح: این گزارش مربوط به تاریخ ۱۳۸٧/۱٠/٢٧ از آرشیو موضوعات وبلاگ نوجه ده نیوز می باشد.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

"علی قلی زاده نوجه ده" به شارلوا بلژیک پیوست

علی قلی زاده نوجه ده مهاجم جوان تیم ملی ، با ...

"زینب علیزاده نوجه ده" در تیم منتخب شنای استان اردبیل

❇️ منتخب شنا ، دانش آموز " زینب علیزاده " فرزند ...

علی قلیزاده نوجه ده در لیست 24 نفره تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه

علی_قلی_زاده_نوجه_ده در لیست ۲۴ نفره تیم ملی ایران در جام ...

احداث زمین ورزشی والیبال و فوتبال در نوجه ده

⚽️ شروع احداث زمین ورزشی والیبال و  فوتبال در روستای ...

نصب ایستگاه اتوبوس در نوجه ده

? نصب ایستگاه اتوبوس (اردبیل-نمین) در ورودی روستای نوجه ده ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما