راوی: قادر تکریم نوجه ده از رزمندگان پیشکسوت اردبیلیtakrim

روزی که شهید شدم!

در ایستگاه سرعین جلوی ساختمان سپاه پیاده شدم. یکی از پاسدارها به اسم «غفرانی» نگهبان جلوی در بود. غفرانی پاسدار رسمی بود و او را از قبل می‌شناختم. غفرانی یک ذره لکنت داشت و موی ریش و سرش بور بود. به راننده گفتم بماند بروم کرایه‌ او را از نگهبان دم در بگیرم و بیاورم. تا چشم غفرانی به من افتاد فریاد زد و دوید توی حیاط. با آن لکنتی که داشت نفهمیدم چی می‌گفت! راننده که وضعیت را دید حرکت کرد. گفتم: کجا؟ پس کرایه‌ات چی می‌شود؟

گفت: فدای سرت!

در همین حین دیدم از توی حیاط ده، بیست نفر دوان دوان خود را به من رساندند. در بین آن‌ها فرمانده عملیات «عبدالحسین محمدزاده»، بیوک شهبازی، محرم حقوردیزاده، حسن جودی، بیوک فیاض و فرشی را دیدم. گفتند: اینجا چیکار می‌کنی؟ از دیشب توی حیاط نشستیم و کنار جنازه قادر قادر می‌‌گوییم و به سر خود می‌زنیم!

اگر آن روز با مصطفی اکبری به منطقه برمی‌گشتم آن جنازه به نام من دفن می‌شد و من می‌شدم شهید قادر تکریم. هوا سرد بود و شش هفت جنازه را درون تابوت توی حیاط گذاشته بودند. می‌گفتند جنازه من هم بین آن‌ها است.

محرم و حسین مرا کشیدند کنار یکی از تابوت‌ها و گفتند این تویی! روی تکه کاغذی مشخصات مرا دقیقا نوشته‌ و روی تابوت زده‌ بودند. با خودم فکر کردم حتما اشتباهی شده! احتمال داشت نزدیک امامزاده عباس کارتی چیزی از من جا مانده و آن را برداشته و روی جنازه نزدیک‌ترین شهید گذاشته‌اند. وقتی کوله پشتی خودم را توی نایلونی کنار تابوت دیدم مطمئن شدم که حدس من درست بوده.

شب را همانجا ماندم و صبح رفتم از تعاون سپاه وسایل شخصی خود را گرفتم. یک روز طول کشید تا ثابت کنم زنده هستم. تلفنی با تبریز صحبت کردم و بالاخره قانع شدند. انگار آن شهید اصفهانی بود. چون بعد از گردان ما اصفهانی‌ها در آن منطقه عملیات را ادامه داده بودند. بعدها بچه‌های تعاون آن جنازه را با آمبولانس فرستادند تبریز.

۱-  رحیم صدقیان از دوستان نزدیک قادر تکریم در این باره می‌گوید: آن روز داشتیم با شاپور برزگر، نادر سلیمانزاده، محمدعلی تیموری و عقیل عرش‌نشین توی حیاط فوتبال بازی می‌کردیم. عقیل در منتخب جوانان اردبیل بازی می‌کرد. یکی از بچه‌ها توپ را به سمت در شوت کرد. دنبال توپ دویدم. توپ رفت و رفت و کنار چند تابوت ایستاد. تا خواستم توپ را بردارم که چشمم به یکی از تابوت‌ها افتاد. روی آن نوشته شده بود: «شهید قادر تکریم.» خیلی ناراحت شدم و لحظه‌ای سر جایم ماندم. برگشتم و به تیموری گفتم: «قادر تکریم شهید شده و جنازه او را بین تابوت‌ها دیدم.» با هم برگشتیم پیش تابوت‌ها و در تابوت قادر را باز کردیم. آن شهید سر نداشت. اولین بار بود چنین چیزی می‌دیدم و خیلی منقلب شدم. می‌خواستیم به خانواده قادر خبر بدهیم که بچه‌ها گفتند صبر کنیم بنیاد شهید بیاید و کارها را روبراه کند.

منبع /// پایگاه جامع دفاع مقدس استان اردبیل

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

انتخاب علی قلی‌زاده نوجه‌ده بعنوان 11 بازیکن برتر نیم فصل اول لیگ برتر

⚽️ علی قلی‌زاده نوجه‌ده، بازیکن نمینی‌الاصل از سوی سایت پرطرفدار ...

حضور بهنام مددی نوجه ده بعنوان جوان موفق در برنامه پایش شبکه یک+فیلم

مهندس "بهنام مددی نوجه ده" در مسابقه جوان موفق سال در ...

مصاحبه اختصاصی شبکه سبلان با جوان کارآفرین اهل نوجه ده+تصاویر

🎥مصاحبه برنامه تلويزيوني اقتصاديميز شبكه سبلان با "امید یوسفی نوجه ...

حضور امید یوسفی نوجه ده بعنوان جوان موفق در شبکه یک سیما+فیلم

💢امید یوسفی نوجه ده شب گذشته در برنامه پایش شبکه ...

نیروگاه برق با سوخت زباله توسط جوانان نوجه ده در نمین احداث می شود

اردبیل - ایرنا- فرماندار نمین گفت: نیروگاه تولید برق با ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما