آیت الله سید فخرالدین موسوی ننه کرانی با تاکید بر تخصیص نمایندگی مستقل به شهرستان نمین اظهار داشت: باید تمام مسوولان استان اردبیل حق از دست رفته نمین را به این خطه بازگردانند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آسبینه٬ نویسنده کتاب تاریخ اردبیل و دانشمندان خاطرنشان کرد: نمین تاریخ گرانبهایی داشته و حتی قریه های آن نیز پیشینه کهن و باستانی دارند. مورخ و تاریخدان اردبیل، روستاهای سوها و حور شهرستان نمین را جزو قدیمی ترین روستاهای استان اردبیل و شمالغرب کشور دانست و افزود: آثار و شواهد باستانی که در این محال وجود دارد قدمت تاریخی آنرا به رخ محققین و اهل قلم نشان می دهد. دلمن ها و تپه های باستانی چندین هزار ساله موجود در روستاها و حومه ی نمین گویای این موضوع است.

 مؤسس کانون تحقیقاتی – حقوقی نسیم حکمت تصریح کرد: نمین سابقه نمایندگی مستقل در مجلس شورای ملی را داشته است و وقت آن رسیده است که مسوولان حق تاریخی و از دست رفته شهرستان نمین را به شهروندان آن بازگردانند.

نماینده پیشین اردبیل در دوره های اول ٬ سوم و پنجم مجلس شورای اسلامی افزود: تاریخ گویای این مطلب است که نمینیان در گذشته حاکمان سرحدات گرکانرود ، طالش و آستارا ، اوجارود(گرمی) و اردبیل بوده اند.ولیکن تعجب آوراست که محال نمین نماینده مستقلی در مجلس شورای اسلامی ندارد! و این مسئله سوال برانگیز است.

رئیس سابق دیوان عالی کشور به مسوولان متذکر شد: کاری نکنید که مردم نسبت به آنان بدگمان و دلسرد شوند و قطعاْ تمامی فعالیتها و تصمیمات آنان در ذهن مردم و تاریخ ثبت و ضبط خواهد شد.

Mosavi2آیت الله سید فخرالدین موسوی ننه کرانی

علی حقی نوجه ده – آیت الله سید فخرالدین موسوی ننه کرانی – مریم شاداب (ریس شورای شهر نمین)

وی افزود: در زمان نمایندگی مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور وقت جناب آیت الله هاشمی رفسنجانی درخواست استان شدن اردبیل را نمودم و با موافقت ایشان فرآیند استان شدن اردبیل بسرعت انجام شد و در آن ایام پروژه های متعدد و عمرانی در سطح اردبیل و حومه شکل گرفت و  زیرساخت های اولیه استان شدن از قبیل: فرودگاه، راههای ارتباطی وگاز رسانی به استان اردبیل، کارخانه سیمان اردبیل، کشتارگاه صنعتی، آرتاویل تایر و دیگر کارخانجات  در مدت کوتاهی تاسیس و راه اندازی شد که ثمره آن نیز بر مردم مشهود و هویداست.

استاد دانشگاه تهران و مدرس حوزه علمیه در ادامه تاکید کرد:  و اینک نوبت به خطه ی ادب و فرهنگ و با تاریخ کهن نمین رسیده است تا با همکاری و کیاست و تصمیمات داهیانه استاندار و دیگر نمایندگان مجلس به حق نارسیده خود برسد و در آینده شاهد توسعه و پیشرفت این محال باشیم.

مؤسس حوزه علمیه کاظمیه ابراز داشت: از شخص امام جمعه اردبیل بدلیل حمایت از نمایندگی مستقل شهرستان نمین و جدیت استاندار فهیم اردبیل در جهت نیل به این مطالبه و خواسته مردم تشکر کرده و این امر را شایسته تقدیر می دانم .

آیت الله موسوی افزود: امیدوارم دیگر نمایندگان مجلس خصوصاً اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و همچنین ریاست مجلس جناب آقای لاریجانی بر اهمیت موضوع واقف باشند.

به گزارش وبسایت جامع روستای نوجه ده به نقل از آسبینه٬ رئیس سابق کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اذعان داشت: شخصاً در همین ارتباط با وزیر کشور و دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی صحبت و رایزنی نموده و از تخصیص نمایندگی مستقل به شهرستان نمین قاطعانه حمایت می کنم.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

معرفی مهندس مهرداد واهبی نوجه ده

عضو کمیته فنی متناظر ماشین‌ابزار ایران (ISO/ISIRI TC 39)  ...

طرح تولید پوشاک در ناحیه صنعتی نوجه ده اردبیل اجرا می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: ...

"علی قلی زاده نوجه ده" به شارلوا بلژیک پیوست

علی قلی زاده نوجه ده مهاجم جوان تیم ملی ، با ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما