آیت الله سید فخرالدین موسوی ننه کرانی با تاکید بر تخصیص نمایندگی مستقل به شهرستان نمین اظهار داشت: باید تمام مسوولان استان اردبیل حق از دست رفته نمین را به این خطه بازگردانند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آسبینه٬ نویسنده کتاب تاریخ اردبیل و دانشمندان خاطرنشان کرد: نمین تاریخ گرانبهایی داشته و حتی قریه های آن نیز پیشینه کهن و باستانی دارند. مورخ و تاریخدان اردبیل، روستاهای سوها و حور شهرستان نمین را جزو قدیمی ترین روستاهای استان اردبیل و شمالغرب کشور دانست و افزود: آثار و شواهد باستانی که در این محال وجود دارد قدمت تاریخی آنرا به رخ محققین و اهل قلم نشان می دهد. دلمن ها و تپه های باستانی چندین هزار ساله موجود در روستاها و حومه ی نمین گویای این موضوع است.

 مؤسس کانون تحقیقاتی – حقوقی نسیم حکمت تصریح کرد: نمین سابقه نمایندگی مستقل در مجلس شورای ملی را داشته است و وقت آن رسیده است که مسوولان حق تاریخی و از دست رفته شهرستان نمین را به شهروندان آن بازگردانند.

نماینده پیشین اردبیل در دوره های اول ٬ سوم و پنجم مجلس شورای اسلامی افزود: تاریخ گویای این مطلب است که نمینیان در گذشته حاکمان سرحدات گرکانرود ، طالش و آستارا ، اوجارود(گرمی) و اردبیل بوده اند.ولیکن تعجب آوراست که محال نمین نماینده مستقلی در مجلس شورای اسلامی ندارد! و این مسئله سوال برانگیز است.

رئیس سابق دیوان عالی کشور به مسوولان متذکر شد: کاری نکنید که مردم نسبت به آنان بدگمان و دلسرد شوند و قطعاْ تمامی فعالیتها و تصمیمات آنان در ذهن مردم و تاریخ ثبت و ضبط خواهد شد.

Mosavi2آیت الله سید فخرالدین موسوی ننه کرانی

علی حقی نوجه ده – آیت الله سید فخرالدین موسوی ننه کرانی – مریم شاداب (ریس شورای شهر نمین)

وی افزود: در زمان نمایندگی مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور وقت جناب آیت الله هاشمی رفسنجانی درخواست استان شدن اردبیل را نمودم و با موافقت ایشان فرآیند استان شدن اردبیل بسرعت انجام شد و در آن ایام پروژه های متعدد و عمرانی در سطح اردبیل و حومه شکل گرفت و  زیرساخت های اولیه استان شدن از قبیل: فرودگاه، راههای ارتباطی وگاز رسانی به استان اردبیل، کارخانه سیمان اردبیل، کشتارگاه صنعتی، آرتاویل تایر و دیگر کارخانجات  در مدت کوتاهی تاسیس و راه اندازی شد که ثمره آن نیز بر مردم مشهود و هویداست.

استاد دانشگاه تهران و مدرس حوزه علمیه در ادامه تاکید کرد:  و اینک نوبت به خطه ی ادب و فرهنگ و با تاریخ کهن نمین رسیده است تا با همکاری و کیاست و تصمیمات داهیانه استاندار و دیگر نمایندگان مجلس به حق نارسیده خود برسد و در آینده شاهد توسعه و پیشرفت این محال باشیم.

مؤسس حوزه علمیه کاظمیه ابراز داشت: از شخص امام جمعه اردبیل بدلیل حمایت از نمایندگی مستقل شهرستان نمین و جدیت استاندار فهیم اردبیل در جهت نیل به این مطالبه و خواسته مردم تشکر کرده و این امر را شایسته تقدیر می دانم .

آیت الله موسوی افزود: امیدوارم دیگر نمایندگان مجلس خصوصاً اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و همچنین ریاست مجلس جناب آقای لاریجانی بر اهمیت موضوع واقف باشند.

به گزارش وبسایت جامع روستای نوجه ده به نقل از آسبینه٬ رئیس سابق کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اذعان داشت: شخصاً در همین ارتباط با وزیر کشور و دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی صحبت و رایزنی نموده و از تخصیص نمایندگی مستقل به شهرستان نمین قاطعانه حمایت می کنم.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

کمک یک میلیارد ریالی بانک ملی به مدارس روستا/احداث کتابخانه

کمک مالی یک میلیارد ریالی بانک ملی ایران به توسعه ...

نوجه ده در نقشه گردشگری استان اردبیل

نام روستای نوجه ده در نقشه گردشگری استان اردبیل که ...

تصویری از تله مبارزه با حشرات مزرعه

تصویری ازآبیاری مزرعه سیب زمینی و تله مبارزه با [حشرات مزرعه] روستای ...

بیوگرافی داوود قنبری نوجه ده، بازیگر سینما و تلویزیون

💢بیوگرافی بازیگر سینما و تلویزیون: «داوود قنبری نوجه ده» فرزند محبوب ...

دریاچه سوها نگین آبی کوه های نمین+تصاویر

📸سوها (که سوآ هم تلفظ می‌شود) نام روستایی کوچک در ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما