Nojehdeh

نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: اولین سایت توسعه فندق این استان در روستای نوجه ده نمین راه اندازی می شود.

منصور حقیقت پور روز دوشنبه در دیدار با اهالی روستاهای ساقصلو ، نوجه ده و سربند در مسجد جامع ساقصلو نمین افزود: طرح پایلوت کشوری توسعه فندق چندی پیش در اردبیل مطرح و پیگری شده بود که اکنون با توجه به فراهم بودن زمینه های لازم در قالب تعاونی اولین سایت توسعه کشت آن در این روستا راه اندازی می شود.

وی به اختصاص هشت میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاهای فاقد آب و ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال دیگر برای ایجاد سدهای معیشتی در شهرستان نمین از محل اعتبارات در اختیار نمایندگان اشاره کرد و افزود: به هر تعداد که سد معیشتی در این شهرستان مطالعه شود نمایندگان اعتبار مورد نیاز برای احداث آن را تامین خواهند کرد.

وی همچنین از تامین ۱۳ هزار تن قیر برای آسفالت ریزی در راه های روستایی حوزه انتخابیه خود خبر داد و خواستار اصلاح آسفالت این راه ها توسط مسوولان ذیربط شد.

حقیقت پور گفت: برای اجرا و تکمیل طرح هادی روستاهای شهرستان نمین هم رقم قابل توجهی در آینده نزدیک اختصاص داده می شود.

به گزارش وبسایت جامع روستای نوجه ده، عبدالله نعیمی بخشدار مرکزی نمین و روسای شوراهای اسلامی این روستاها نیز از مشکلات منطقه گزارش دادند.

نبود سدهای معیشتی برای کنترل سیلاب های فصلی ، اختلاف روستاییان با منابع طبیعی ، کمبود آب آشامیدنی ، سرمازدگی و خسارت ناشی از آن در مزارع ، نیاز قنات های محلی به لایروبی و نبود کانال های هدایت آب به مزارع از مهم ترین مشکلات اهالی این روستاها اعلام شد.

شهرستان نمین در ۲۵ کیلومتری شرق اردبیل و در مسیر جاده ترانزیتی استان های اردبیل ، گیلان قرار دارد.

عرصه جنگلی فندقلو بخشی از جنگل های شرق استان اردبیل به شمار می رود که دنباله جنگل های نیمه گرمسیری استان گیلان است.

این جنگل یکی از مناطق مهم گردشگری جنگلی است که در ۱۰ کیلومتری شهر نمین و ۳۰کیلومتری شهر اردبیل قرار گرفته است.

مساحت منطقه فندقلو حدود ۱۶ هزار هکتار است که بیش از چهار هزار هکتار آن تحت پوشش عرصه های جنگلی قرار دارد و بقیه را مراتع تشکیل می دهد.

در مجموع ۱۹ گونه جنگلی متعلق به ۸ تیره و ۱۷ جـنس در ایـن منطقه شناسایی

شده اند که از بین انواع شناسایـی شده گونه های نادری نظیر فندق ، ممرز ، راش ، بلوط ، بلند مازو و بیدمشک وجود دارد که به ارزش منطقه می افزاید.

جنگل فندقلو به دلیل نزدیکی به شهر نمین و برخورداری از رطوبت منطقه و دسترسی آسان از جاده بین شهری اردبیل ، آستارا همواره به عنوان یک گردشگاه در استان اردبیل مورد توجه بوده است.

این منطقه به خاطر داشتن جاذبه های منحصر به فرد جنگلی ، مرتعی و گردنه زیبای حیران با جذابیت های طبیعی متنوع قابلیتی بسیار ممتاز برای توسعه در صنعت اکوتوریسم دارد./ایرنا

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

معرفی مهندس مهرداد واهبی نوجه ده

عضو کمیته فنی متناظر ماشین‌ابزار ایران (ISO/ISIRI TC 39)  ...

طرح تولید پوشاک در ناحیه صنعتی نوجه ده اردبیل اجرا می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: ...

"علی قلی زاده نوجه ده" به شارلوا بلژیک پیوست

علی قلی زاده نوجه ده مهاجم جوان تیم ملی ، با ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما