fandoghlo2

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از توسعه جنگل فندقلو در قالب تعاونی و با مشارکت ساکنان روستاهای حریم این جنگل خبرداد.

محسن زاده  با بیان اینکه واگذاری‌های زمین نیز آغاز شده است افزود: اولین تعاونی در روستای نوجه‌ده نمین شکل گرفته و با واگذاری ۳۰ هکتار زمین تعاونی عملیات داشت و نگهداری را انجام داده و در کنار آن چاله‌کنی و تامین نهال‌های مورد نیاز را منابع طبیعی عهده دار شده است.

محسن‌زاده تصریح کرد: با این اقدام سعی‌مان بر این است تا کار را به خود مردم واگذار کنیم تا بهره‌برداری و صیانت از این منبع عظیم جنگلی با همکاری خود مردم و مشارکت آنها انجام شود که در سفر دو هفته آینده رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور تلاشمان بر این خواهد بود تا عملیات رسمی با ردیف اعتباری مشخص در این زمینه انجام شود.

این مسئول از تولید ۶۰۰ هزار تولید اصله نهال در سال جاری و سال آینده از برنامه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری برای توسعه و گسترش جنگل فندقلو بیان کرد و گفت: در این زمینه منابع طبیعی و بخش خصوصی مشارکت جدی را انجام داده و قرار است از محل ماده ۱۷ اعتبارات لازم را انجام شود.

وی بیان کرد: برای توسعه جنگل فندقلو چندین برنامه‌ی زیربنایی پیش‌بینی کردیم که تولید سالانه ۳۰۰هزار گلدان فندق (برای بذرگیری) و گونه سوزنی برگ سازگار با اقلیم منطقه از جمله اقدامات در این راستا بوده است.
جنگل ۵ هزارو ۶۰۰ هکتاری فندقلو از مناطق مهم گردشگری استان در ۳۰کیلومتری اردبیل واقع شده که بخاطر داشتن جاذبه‌های منحصر به ‌فرد جنگلی – مرتعی و گردنه زیبای حیران با جذابیتهای طبیعی متنوع، قابلیتی بسیار ممتاز برای توسعه در صنعت اکوتوریسم دارد.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

تصاویری از عزاداران حسینی نوجه ده در ایام محرم 96

📷 تصاویری از اجتماع عزاداران حسینی ، روستای نوجه ده در ...

لوگوی جدید کانال نوجه ده نیوز

💢لوگوی کانال "نوجه ده نیوز" از طرف هنرمند گرامی جناب ...

"معصومه رنجبر نوجه ده" بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد+تصاویر

سومین دوره مسابقات قهرمانی #نونهالان_جهان ؛ "معصومه رنجبر نوجه ده" بر ...

انتخاب اثر هنرمند نوجه ده ای در فستیوال جهانی پوستر آرژانتین

🎖پوستر هنرمند کشورمان جناب "فریبرز اسمعیلی نوجه دهی" بعنوان پوستر ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما