fandoghlo2

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از توسعه جنگل فندقلو در قالب تعاونی و با مشارکت ساکنان روستاهای حریم این جنگل خبرداد.

محسن زاده  با بیان اینکه واگذاری‌های زمین نیز آغاز شده است افزود: اولین تعاونی در روستای نوجه‌ده نمین شکل گرفته و با واگذاری ۳۰ هکتار زمین تعاونی عملیات داشت و نگهداری را انجام داده و در کنار آن چاله‌کنی و تامین نهال‌های مورد نیاز را منابع طبیعی عهده دار شده است.

محسن‌زاده تصریح کرد: با این اقدام سعی‌مان بر این است تا کار را به خود مردم واگذار کنیم تا بهره‌برداری و صیانت از این منبع عظیم جنگلی با همکاری خود مردم و مشارکت آنها انجام شود که در سفر دو هفته آینده رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور تلاشمان بر این خواهد بود تا عملیات رسمی با ردیف اعتباری مشخص در این زمینه انجام شود.

این مسئول از تولید ۶۰۰ هزار تولید اصله نهال در سال جاری و سال آینده از برنامه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری برای توسعه و گسترش جنگل فندقلو بیان کرد و گفت: در این زمینه منابع طبیعی و بخش خصوصی مشارکت جدی را انجام داده و قرار است از محل ماده ۱۷ اعتبارات لازم را انجام شود.

وی بیان کرد: برای توسعه جنگل فندقلو چندین برنامه‌ی زیربنایی پیش‌بینی کردیم که تولید سالانه ۳۰۰هزار گلدان فندق (برای بذرگیری) و گونه سوزنی برگ سازگار با اقلیم منطقه از جمله اقدامات در این راستا بوده است.
جنگل ۵ هزارو ۶۰۰ هکتاری فندقلو از مناطق مهم گردشگری استان در ۳۰کیلومتری اردبیل واقع شده که بخاطر داشتن جاذبه‌های منحصر به ‌فرد جنگلی – مرتعی و گردنه زیبای حیران با جذابیتهای طبیعی متنوع، قابلیتی بسیار ممتاز برای توسعه در صنعت اکوتوریسم دارد.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

محمد واهبی نوجه ده قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ باشگاههای استان شد

🏆حاج محمد واهبی، عضو شورای روستای نوجه ده قهرمان مسابقات ...

پل تاریخی نوجه ده و قله ساوالان/معماری خاص!

💢معماری خارق العاده و  منحصر به فرد پل تاریخی نوجه ...

کارآفرین نوجه ده ای در برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما+دانلود

🎙بهنام مددی در برنامه صبح بخیر ایران: کار خود را از ...

تصحیح نام روستای نوجه ده در تیتراژ پایانی سریال "آنام"

تصحیح نام روستای نوجه ده در تیتراژ پایانی سریال "آنام" ...

پخت فطیر سنتی نمین در تهران+نشانی

💢پخت فطیر سنتی نمین باکیفیت و طعم عالی برای نخستین ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما