fandoghlo2

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از توسعه جنگل فندقلو در قالب تعاونی و با مشارکت ساکنان روستاهای حریم این جنگل خبرداد.

محسن زاده  با بیان اینکه واگذاری‌های زمین نیز آغاز شده است افزود: اولین تعاونی در روستای نوجه‌ده نمین شکل گرفته و با واگذاری ۳۰ هکتار زمین تعاونی عملیات داشت و نگهداری را انجام داده و در کنار آن چاله‌کنی و تامین نهال‌های مورد نیاز را منابع طبیعی عهده دار شده است.

محسن‌زاده تصریح کرد: با این اقدام سعی‌مان بر این است تا کار را به خود مردم واگذار کنیم تا بهره‌برداری و صیانت از این منبع عظیم جنگلی با همکاری خود مردم و مشارکت آنها انجام شود که در سفر دو هفته آینده رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور تلاشمان بر این خواهد بود تا عملیات رسمی با ردیف اعتباری مشخص در این زمینه انجام شود.

این مسئول از تولید ۶۰۰ هزار تولید اصله نهال در سال جاری و سال آینده از برنامه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری برای توسعه و گسترش جنگل فندقلو بیان کرد و گفت: در این زمینه منابع طبیعی و بخش خصوصی مشارکت جدی را انجام داده و قرار است از محل ماده ۱۷ اعتبارات لازم را انجام شود.

وی بیان کرد: برای توسعه جنگل فندقلو چندین برنامه‌ی زیربنایی پیش‌بینی کردیم که تولید سالانه ۳۰۰هزار گلدان فندق (برای بذرگیری) و گونه سوزنی برگ سازگار با اقلیم منطقه از جمله اقدامات در این راستا بوده است.
جنگل ۵ هزارو ۶۰۰ هکتاری فندقلو از مناطق مهم گردشگری استان در ۳۰کیلومتری اردبیل واقع شده که بخاطر داشتن جاذبه‌های منحصر به ‌فرد جنگلی – مرتعی و گردنه زیبای حیران با جذابیتهای طبیعی متنوع، قابلیتی بسیار ممتاز برای توسعه در صنعت اکوتوریسم دارد.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

کمک یک میلیارد ریالی بانک ملی به مدارس روستا/احداث کتابخانه

کمک مالی یک میلیارد ریالی بانک ملی ایران به توسعه ...

نوجه ده در نقشه گردشگری استان اردبیل

نام روستای نوجه ده در نقشه گردشگری استان اردبیل که ...

تصویری از تله مبارزه با حشرات مزرعه

تصویری ازآبیاری مزرعه سیب زمینی و تله مبارزه با [حشرات مزرعه] روستای ...

بیوگرافی داوود قنبری نوجه ده، بازیگر سینما و تلویزیون

💢بیوگرافی بازیگر سینما و تلویزیون: «داوود قنبری نوجه ده» فرزند محبوب ...

دریاچه سوها نگین آبی کوه های نمین+تصاویر

📸سوها (که سوآ هم تلفظ می‌شود) نام روستایی کوچک در ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما