اسداله محسن‌زاده شامگاه دوشنبه در نشست تعاملی با اعضای شورای اردبیل اظهار کرد: منابع طبیعی اعم از جنگل، مرتع و دیگر مواهب خدادادی گنجینه الهی است که متعلق به ما نیست و همه نسل‌ها باید از آن استفاده کرده و بهره برداری کنند.

وی با بیان اینکه ما حق نداریم به خاطر سودجویی‌ها و منافع خود از این منابع بهره برداری نامناسبی انجام دهیم، افزود: اگر امروز جنگل‌های منطقه حیران در برابر آسیب و نابودی قرار گرفته اند باید نگران این وضعیت باشیم تا بلای بلوط در جنگل‌های زاگرس بر سر جنگل حیران نیاید که ما در این ارتباط گزارش نهایی را به سازمان جنگل‌ها ومراتع کشور ارسال کردیم تا خودشان اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل فرسایش بالای خاک را یک فاجعه در اردبیل عنوان کرد و گفت: رقم این فرسایش بالای ۱۵تن در هکتار است در حالی که متوسط جهانی آن تا ۱۰۰ کیلوگرم است که اصلا این وضعیت برای ما قابل قبول نیست.

محسن‌زاده از تشکیل شورای حفاظت و فعال شدن کیمته فرهنگی و آموزشی خبر داد و افزود: اولین حرکت ما در این زمینه تعامل با شورای شهر و ائمه جمعه است و در کنار آن از ظرفیت رسانه‌ها استفاده می‌کنیم تا جلوی تخریب طبیعت، جنگل و مرتع گرفته شود.

وی همکاری اعضای شورای استان را در کاستن از قاچاق الوار و چوب جنگلی و برخی آتش سوزی‌های بی‌مورد در این مناطق را ضروری خواند و بیان کرد: باید در این زمینه به شکل فرا ملی عمل کرد.

fandogh

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل با بیان اینکه مناطق مرزی مستعد کشت فندق هستند گفت: برای سال نخست ۶ هزار نهال فندق تولید شده و در مناطق مختلف استان توزیع شده است که در روستای نوجه ده نمین کشت فندق به صورت پایلوت آغاز شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل حمایت قاطع را تولیدکنندگان گیاهان دارویی یادآور شد و افزود: در احداث کمربندی سبز شهر‌ها منابع طبیعی آماده است تا نهال را تامین و چاله کنی را انجام دهد تا این امر در حاشیه و حریم شهر‌ها به خوبی اجرایی شود.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

تصاویری از عزاداران حسینی نوجه ده در ایام محرم 96

📷 تصاویری از اجتماع عزاداران حسینی ، روستای نوجه ده در ...

لوگوی جدید کانال نوجه ده نیوز

💢لوگوی کانال "نوجه ده نیوز" از طرف هنرمند گرامی جناب ...

"معصومه رنجبر نوجه ده" بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد+تصاویر

سومین دوره مسابقات قهرمانی #نونهالان_جهان ؛ "معصومه رنجبر نوجه ده" بر ...

انتخاب اثر هنرمند نوجه ده ای در فستیوال جهانی پوستر آرژانتین

🎖پوستر هنرمند کشورمان جناب "فریبرز اسمعیلی نوجه دهی" بعنوان پوستر ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما