اسداله محسن‌زاده شامگاه دوشنبه در نشست تعاملی با اعضای شورای اردبیل اظهار کرد: منابع طبیعی اعم از جنگل، مرتع و دیگر مواهب خدادادی گنجینه الهی است که متعلق به ما نیست و همه نسل‌ها باید از آن استفاده کرده و بهره برداری کنند.

وی با بیان اینکه ما حق نداریم به خاطر سودجویی‌ها و منافع خود از این منابع بهره برداری نامناسبی انجام دهیم، افزود: اگر امروز جنگل‌های منطقه حیران در برابر آسیب و نابودی قرار گرفته اند باید نگران این وضعیت باشیم تا بلای بلوط در جنگل‌های زاگرس بر سر جنگل حیران نیاید که ما در این ارتباط گزارش نهایی را به سازمان جنگل‌ها ومراتع کشور ارسال کردیم تا خودشان اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل فرسایش بالای خاک را یک فاجعه در اردبیل عنوان کرد و گفت: رقم این فرسایش بالای ۱۵تن در هکتار است در حالی که متوسط جهانی آن تا ۱۰۰ کیلوگرم است که اصلا این وضعیت برای ما قابل قبول نیست.

محسن‌زاده از تشکیل شورای حفاظت و فعال شدن کیمته فرهنگی و آموزشی خبر داد و افزود: اولین حرکت ما در این زمینه تعامل با شورای شهر و ائمه جمعه است و در کنار آن از ظرفیت رسانه‌ها استفاده می‌کنیم تا جلوی تخریب طبیعت، جنگل و مرتع گرفته شود.

وی همکاری اعضای شورای استان را در کاستن از قاچاق الوار و چوب جنگلی و برخی آتش سوزی‌های بی‌مورد در این مناطق را ضروری خواند و بیان کرد: باید در این زمینه به شکل فرا ملی عمل کرد.

fandogh

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل با بیان اینکه مناطق مرزی مستعد کشت فندق هستند گفت: برای سال نخست ۶ هزار نهال فندق تولید شده و در مناطق مختلف استان توزیع شده است که در روستای نوجه ده نمین کشت فندق به صورت پایلوت آغاز شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل حمایت قاطع را تولیدکنندگان گیاهان دارویی یادآور شد و افزود: در احداث کمربندی سبز شهر‌ها منابع طبیعی آماده است تا نهال را تامین و چاله کنی را انجام دهد تا این امر در حاشیه و حریم شهر‌ها به خوبی اجرایی شود.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

"علی قلی زاده نوجه ده" به شارلوا بلژیک پیوست

علی قلی زاده نوجه ده مهاجم جوان تیم ملی ، با ...

"زینب علیزاده نوجه ده" در تیم منتخب شنای استان اردبیل

❇️ منتخب شنا ، دانش آموز " زینب علیزاده " فرزند ...

علی قلیزاده نوجه ده در لیست 24 نفره تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه

علی_قلی_زاده_نوجه_ده در لیست ۲۴ نفره تیم ملی ایران در جام ...

احداث زمین ورزشی والیبال و فوتبال در نوجه ده

⚽️ شروع احداث زمین ورزشی والیبال و  فوتبال در روستای ...

نصب ایستگاه اتوبوس در نوجه ده

💢 نصب ایستگاه اتوبوس (اردبیل-نمین) در ورودی روستای نوجه ده ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما