روز جمعه پنجم دی ماه برای نخستین بار ، مراسمی با عنوان «بزرگداشت روز شهرستان نمین» در برج میلاد تهران برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آسبینه، این رویداد بمناسبت هفته فرهنگی استان اردبیل در پایتخت ایران زمین با همکاری شهرداری تهران و فرمانداری شهرستان نمین برگزار شد که با استقبال بی نظیر و پرشوری از سوی همشهریان مواجه شد

نمینی های مقیم پایتخت بار دیگر ثابت کردند که بی دلیل نیست آن سرزمین به فرهنگ و هنر شهرت دارد. حضور پر شور نمینی های مقیم تهران در این مراسم  گویای این مطلب بود که خواسته قاطبه نمینی های مقیم تهران برگزاری چنین مراسم هایی برای وفاق و همدلی بیشتر و ایجاد ارتباطی موثر بین همشهریان مقیم مرکز با موطن

مادریشان، نمین است تا از این رو با سرمایه گذاری و جلب مشارکت عمومی شاهد پیشرفت روز افزون منطقه باشیم.

f

 ازدحام جمعیت در مراسم بزرگداشت روز شهرستان نمین به حدی بود که برخی از همشهریان مراسم را ایستاده دنبال می کردند. خاطرنشان می گردد بیشتر مراجعه کنندگان از اقصی نقاط تهران خود را به برج میلاد رسانیده بودند.

به گزارش آسبینه، در این روز برنامه های متنوعی برای حضار در نظر گرفته شده بود، که از آن جمله می توان به سخنرانی فرماندار شهرستان نمین و نماینده اردبیل،نمین،نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، اجرای موسیقی آذری، رونمایی از کتب منتشر شده در سال ۹۳ با موضوع نمین، پخش کلیپ توانمندی های شهرستان، کلیپ معرفی مناطق گردشگری شهرستان و کلیپ نخستین جشنواره سراسری عکس طبیعت نمین، تقدیر از برخی نمینیان مقیم تهران پیشتاز در عرصه علمی، فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین المللی و  تجلیل از عوامل نخستین جشنواره سراسری عکس طبیعت نمین اشاره کرد.

دکتر سید مهدی جوادی در این مراسم ضمن اشاره به تاریخ کهن و جایگاه والای فرهنگی نمین،  چنین اظهار داشت: بایستی توجه ویژه ای نسبت به آبادنی و توسعه و پیشرفت آن داشت. ایشان ضمن شرحی مختصر درخصوص تاریخ منطقه در عهد قاجاریه و نقش ویژه و بسزای مردمان آن در طول تاریخ افزود: از زمان برعهده گرفتن

مسئولیت فرمانداری شهرستان تلاش شد که نگاه ویژه ای به نمین شود و با افزایش بودجه عمرانی شهرستان و پیگیری عملیاتی شدن منطقه ویژه اقتصادی نمین سعی بر بسترسازی برای توسعه عملی شهرستان شد

4

دکتر جوادی در ادامه بیان داشت: نمین در سال ۱۳۳۹ همراه با آستارا دارای نماینده مستقل از اردبیل در مجلس شورای ملی بود و تا انقلاب اسلامی ۵ دوره از نماینده مستقل در خانه ملت برخوردار بود. وی ضمن قدردانی از مرحوم سید ابوالفضل اقبالی نمین در دوران نمایندگی مجلس شورای ملی و فعالیتهای ارزنده ایشان، یاد آور

حضور آیت الله موسوی ننه‌کرانی در سه دوره مجلس شورای اسلامی شد و تأکید کرد: حق نمین داشتن نماینده مستقل در خانه ملت است.

فرماندار نمین در پایان ضمن تشکر و تمجید از زحمات آقایان نادر برزگر، علی حقی و پیام خدادادی بعنوان بانیان مراسم بزرگداشت روز شهرستان نمین، سرمایه گذاران نمین مقیم تهران را به سرمایه گذاری و مشارکت در سازندگی و آبادانی شهرستان نمین دعوت کرد.

6

کمال الدین پیرموذن نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس نیز در این مراسم ضمن تجلیل از متولیان این مراسم، نمین را مهد فرهنگ و هنر خواند و از عدم بکارگیری نیروی کار نمینی در کارخانه سیمان انتقاد کرد و گفت: توجیه کارخانه سیمان برای عدم بکارگیری اهالی شهرستان در کارخانه را ساده لوحانه دانست. وی در ادامه افزود: وقتی که کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان خواهان سیمان ایران هستند با ضعف مدیریت، سیمان به این کشورها فروخته و صادر نشده است. وی اذعان داشت: بنده بعنوان عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی قطعاً پیگیر این موضوع خواهم بود.

پیرموذن در این مراسم گفت: کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس میزان را برای اختصاص نماینده مستقل به منطقه را جمعیت برشمرده است، از این رو علی رغم پیگیری نماینده ها بدلیل پایین بودن سرانه جمعیت نماینده ای به تعداد نمایندگان استان افزوده نشده است.

پیرموذن در خصوص رونمایی از کتاب فرهنگ جغرافیایی شهرستان نمین که تألیف و پژوهش محرم یوسفی و علی حقی نوجه ده است، تأکید کرد: این عزیزان کار بزرگی انجام داده اند و بالغ بر ۷ سال زمان صرف مطالعه و پژوهش در ارتباط با این کتاب شده است که باید مسئولان از این کار بزرگ پژوهشی و فرهنگی حمایت نمایند.

به گزارش آسبینه، مراسم رونمایی دو کتاب «فرهنگ جغرافیایی شهرستان نمین» و کتاب «تاریخ و مشاهیر نمین»(نوشته یحیی عسگری نمین) در این روز برگزار شد.

7

p

8

نادر برزگر دبیر این مراسم ضمن تمجید از حضور پرشور و حماسی نمینی های مقیم مرکز، خواستار تأسیس مجمع نمینی های مقیم تهران شد. وی در این ارتباط افزود: بزودی فرم ثبت نام اعضای مجمع نمینی های مقیم تهران در وبسایت سلام نمین قرار می گیرد تا همشهریان نسبت به ثبت نام  اقدام نمایند.

در پایان مراسم تعدادی از نمینیان مقیم تهران، پیشتاز در عرصه علمی، فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین المللی و همچنین عوامل نخستین جشنواره سراسری عکس طبیعت نمین با اهدای لوح سپاس مورد تجلیل قرار گرفتند.

unnamed

مراسم اختتامیه هفته فرهنگی استان اردبیل دهم دی ماه از ساعت ۱۸ لغایت ۲۱ در تلار ایوان شمس معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران برگزار می شود

عکس: میثم مکارمی نیا

1 3 9 f2 f3 IMG_8024  فستیوال3

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

معرفی مهندس مهرداد واهبی نوجه ده

عضو کمیته فنی متناظر ماشین‌ابزار ایران (ISO/ISIRI TC 39)  ...

طرح تولید پوشاک در ناحیه صنعتی نوجه ده اردبیل اجرا می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: ...

"علی قلی زاده نوجه ده" به شارلوا بلژیک پیوست

علی قلی زاده نوجه ده مهاجم جوان تیم ملی ، با ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما