photo_2017-01-04_15-02-10

«فرامرز فکری نوجه ده» فرزند مرحوم حاج تیمور در سال ۱۳۴۵ خورشیدی در اردبیل دیده به جهان هستی گشود. پدرش از صنعتگران و کارآفرین های بنام اردبیل و نمین بود. که به همراه برادر مرحومش اولین کارخانه آجرپزی منطقه را مشرف به روستای نوجه ده نمین در مسیر جاده اردبیل – آستارا بنا نمود که موجب اشتغالزایی چندین نفر از اهالی منطقه شد. این کارخانه چندین تن آجر تولید می کرد و به جز اردبیل به استانهای دیگر نیز محصولات خود را عرضه و صادر می کرد. مرحوم تیمور فکری نوجه ده که فردی روشنفکر و آینده نگر بود متوجه هوش و توانایی ذهنی بالای فرزند چهارمش شد و امکاناتی برای پیشرفت روز افزون فرامرز مهیا وفراهم کرد ولی دست تقدیر و سرنوشت چنین بود که فرامرز در سن کمی پدرش را ازدست داد. هوش و استعداد بالقوه فرامرز فکری همه نگاه ها را به خود جلب کرده بود. وی بعد از اتمام دبیرستان در مقطع لیسانس رشته برق الکترونیک دردانشگاه صنعتی شریف تهران قبول شد و بعد از فازغ التحصیلی، در مقطع کارشناسی ارشد برق الکترونیک در همان دانشگاه قبول و ادامه تحصیل داد. فکری بعد از فازغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد روانه خدمت مقدس سربازی شد. با اتمام سربازی علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع دکترا و پژوهش بیشتر در عرصه علوم برق و مخابرات بود بنا بر همین علاقه و شور و اشتیاق برای کسب علوم نوین در ابتدا عازم کانادا شد و در آزمایشگاه های مخابراتی پژوهش (TRLabs،( Calgary کانادا مشغول بکار تحقیقاتی شد. و بالاخره با همت و توانایی مثال زدنی اش توانست در پاییز سال ۱۹۹۶ میلادی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه جورجیا آغاز نماید. وی در تابستان سال ۲۰۰۰ میلادی دکترای تخصصی خود را به اتمام رساند. «دکتر فرامرز فکری نوجه ده» در دانشکده ECE دانشگاه جوریا مشغول به تحصیل شد و در حال حاضر با درجه استاد کاملی درحال تدریس و پژوهش در این دانشکده می باشد. او عضو مرکز سیگنال و پردازش اطلاعات (CSIP)و مرکز پردازش انرژی (CeGP) و مرکز یادگیری ماشین در دانشگاه جورجیا و مرکز فناوری امنیت اطلاعات دانشگاه جورجیا (GTISC) است. فرزند سبلان در حال حاضر استاد تمام دانشگاه مشهور و برجسته «جورجیا» می باشد. «پروفسور فکری» بنیانگذار آزمایشگاه تحقیقات SPC است که در سه حوزه در هم تنیده از سنجش، پردازش و ارتباطات کار پژوهشی و تحقیقاتی انجام می دهد.

photo_2017-01-04_15-13-24

دکتر فکری چندین جایزه معتبر دریافت کرده است، از جمله می توان به جایزه برجسته عضو هیات علمی از دانشگاه ECE. آموزش مهندسی برق مرکز جنوب شرقی. جایزه توسعه دانشکده.جایزه بنیاد علوم بین المللی career اشاره کرد.
«پروفسور فرامرز فکری نوجه ده» استاد مهندسی برق و رایانه موسسه فناوری جورجیا موفق به دریافت یک کمک‌هزینه ۳ میلیون دلاری از طرف بنیاد ملی علوم (NSF) برای «مطالعه ارتباطات باکتریایی برای تولید شبکه‌های نانومقیاس» شده است. وی به همراه گروه تحقیقاتی‌اش در حال بررسی تولید ابزارهایی هستند که یک میلیون برابر کوچک‌تر از یک مورچه بوده و می‌توانند با ایجاد ارتباط با یکدیگر، نانوشبکه‌ها را ایجاد کنند. آنها برای این کار از ارتباطات میان باکتری‌ها الهام می‌گیرند.

photo_2017-01-04_15-13-19

«پروفسور فرامرز فکری نوجه ده» افتخار دیار سبلان در مجامع بین المللی علمی و پژوهشی

این موفقیت عظیم و بزرگی برای یک دانشمند ایرانی و اردبیلی است که چنین کمک هزینه ای را برای تحقیقات و پژوهش در خصوص فناوری در ایالات متحده امریکا کسب نموده است.

منبع: وبسایت دانشگاه جورجیا
به قلم: لیلا نعیمی

وبسایت جامع روستای نوجه ده

يک ديدگاه

 1. Vote -1 Vote +1علی اصغر طالعی
  می‌گه:

  با سلام
  آفرین به فرزندان برومند سرزمینمان
  و تبریک به خانواده محترم فکری و اهالی روستای نوجه ده به خاطر داشتن چنین فرزندان توانمند و غیور

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube

محمد واهبی نوجه ده قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ باشگاههای استان شد

🏆حاج محمد واهبی، عضو شورای روستای نوجه ده قهرمان مسابقات ...

پل تاریخی نوجه ده و قله ساوالان/معماری خاص!

💢معماری خارق العاده و  منحصر به فرد پل تاریخی نوجه ...

کارآفرین نوجه ده ای در برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما+دانلود

🎙بهنام مددی در برنامه صبح بخیر ایران: کار خود را از ...

تصحیح نام روستای نوجه ده در تیتراژ پایانی سریال "آنام"

تصحیح نام روستای نوجه ده در تیتراژ پایانی سریال "آنام" ...

پخت فطیر سنتی نمین در تهران+نشانی

💢پخت فطیر سنتی نمین باکیفیت و طعم عالی برای نخستین ...

توييتر ما

No public Twitter messages.

حاميان ما